KategorieGojnik BIO Herbata Górska całe szyszki 20g

Ten produkt nie byl jeszcze oceniany

Cena: 14,50 zł z VAT

Zapytaj naszego sprzedawcy: Adres e-mail biuro@vitafarm.com.pl
Gojnik BIO Herbata Górska całe szyszki 20g

Opis produktu

Gojnik BIO (sideritis scardica) zwany inaczej szałwią libańską to roślina, która rośnie w naturze w regionach Bałkanów i Turcji oraz w rejonie Półwyspu Iberyjskiego. Nazywana jest również herbatą górską (ang. mountain tea) ponieważ jest to roślina rosnąca w wysokich górach wolnych od zanieczyszczeń. W starożytności napar z Gojnika podawano żołnierzom w celu regeneracji sił oraz szybszego gojenia ran. Do dziś napar z Gojnika (Herbata Górska) jest uznawany jako tradycyjny ziołowy napój bałkański. Gojnika zawiera wiele naturalnie występujących składników mineralnych, korzystnie wpływających na zdrowie człowieka.
W Bułgarii jest cenionym afrodyzjakiem – zwany jest też „bułgarską wiagrą” Napar (herbata) z gojnika ma przyjemny smak i ładny delikatnie słomkowy kolor. Gojnik posiada dużą ilość cennych olejków eterycznych. Jest jednym z najwyżej cienionych naparów ziołowych na Świecie.
Sposób przygotowania: 1 gałązkę zalać szklanką wrzącej wody, odstawić na 5-10 minut pod przykryciem. Smak można wzbogacić miętą, świeżym imbirem, miodem, stewią lub cytryną.
Dodaj opinię o produkcie
Ocena: 1
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Kategorie

Przesyłka gratis dla zamówień od 200 zł